Kuchnia jest miejscem istotnym. To z niej pochodzi płomień domowego ogniska – tu jest dusza, w której gospodarze spędzają najwięcej czasu i tutaj powstają posiłki łączące całe rodziny przy wspólnym stole.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy dysponujemy kuchnią wielką, jasną i przestronną, czy malutką i ograniczoną. Dobry projekt kuchni wydobędzie z każdej maksimum możliwości. A maksimum możliwości to zdecydowanie więcej niż może sobie wyobrazić przeciętny człowiek bez znajomości sztuki aranżacji. Dobry projekt kuchni przewiduje takie rozstawienie mebli i taki ich dobór, by zachować odpowiednie proporcje pomieszczenia i przede wszystkim umożliwić bez urazowe korzystanie z szafek i sprzętów kuchennych.

Zapewniając Klientowi projekt kuchni, twórca bierze pod uwagę zarówno jego oczekiwania, jak i dokłada wszelkich starań, by projekt spełniał zasadnicze standardy. W pomieszczeniach małych i ciemnych jest to troska o zminimalizowanie mebli i gadżetów. Zaprojektowanie mebli prostych, jasnych, wysokich to ratunek dla małych kuchni. Dysponując dużymi przestrzeniami można sobie pozwolić na rozmach i zastosowanie stylów, które przytłoczyłyby mniejsze kuchnie. Przykładem jest wprowadzenie kolonialnego umeblowania czy egzotycznego stylu ozdób – takie zabiegi nadają ciężkości. Takie pomysły są wyraziste, ale wymagające. Styl w kuchniach małych to nie tylko minimalizm. Możemy się pokusić o zgrabną, jasną kuchnię w klimacie prowansalskim. Stosuje się tu meble lekkie, bez masywnych blatów.

projekt kuchni

Dobry projekt kuchni i urządzenie przestrzeni według jego wskazań uzupełnia dobór właściwego oświetlenia. Kuchnia zazwyczaj wymaga kilku źródeł światła, używanych w miarę potrzeb. Najważniejszym pod względem wizualnym jest sufitowe oświetlenie główne. Dobór klosza, plafonu do ogólnego stylu kuchni, dogranie kolorystyczne i konstrukcyjne, to elementy istotne dla poprawnej kompozycji całości projektu kuchni. Uzupełniające oświetlenie w postaci halogenków w meblach, lampek ściennych i inne nie podnoszą już funkcji ozdobnej, lecz spełniają inne, zasadnicze zadanie. Światło tworzy nastrój! Po zapadnięciu zmroku zastosowanie odpowiednio dobranych świateł może przeobrażać pomieszczenie w większe i przestronniejsze niż jest, lub przeciwnie – w mniejsze i przytulniejsze.

Przy projektowaniu liczą się również drobne i na pozór mało znaczące szczegóły, jak dodatki i ozdoby stojące na komodach, regałach oraz wiszące na ścianach. Ważna tu jest proporcja i jedność stylów. Chaos może być dopuszczony tylko w ramach dobrze przemyślanej koncepcji.

Indywidualny projekt kuchni przygotują dla Ciebie specjaliści z Ixina.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail