Wchodząc do salonu z lampami lub na strony internetowe sklepów z takim asortymentem można dojść do wniosku, że producenci wymyślili już wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Bogato zdobione żyrandole wiszące, lampy podłogowe stojące czy kinkiety o jednej lub wielu lampach – a wszystko to w niezwykle różnorodnych odmianach – jest w czym wybierać!

Lampy to taki produkt, który może być doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Gdyż oprócz swojego podstawowego zadania, jakim jest oświetlenie pomieszczenia, może być również fenomenalnym uzupełnieniem scenerii salonu, jadalni, sypialni czy łazienki. Wybierając lampy do nowo powstałych pomieszczeń nie mamy jeszcze zazwyczaj doświadczenia i trudno nam przewidzieć jakie lampy wiszące i jakie dodatkowe oświetlenia należy wybrać do danego pomieszczenia. Należy wziąć pod uwagę, że w dużych pomieszczeniach jedno źródło światła nie będzie wystarczające do dobrego oświetlenia szczególnie takiego miejsca, w którym spędza się sporo czasu.

lampa wisząca azzardo flower

Weźmy pod lupę z pewnością główne pomieszczenie w domu, reprezentacyjny i okazywany wszystkim gościom salon. Salon urządzamy tak, aby zrobił dobre wrażenie na naszych gościach, ale przy tym musi łączyć w sobie zadanie funkcjonalności i być praktyczny dla mieszkańców w każdych warunkach i w każdej porze roku. Goszcząc w naszym salonie rodzinę lub przyjaciół musimy zapewnić jasne, dobre oświetlenie całego pomieszczenia. Dobre doświetlenie przyczynia się do dobrego nastroju ogółu. W świetle wszystko wydaje się pozytywne, wyraziste, otwarte i radosne. Rolę dobrego oświetlenia salonu nie zawsze spełnią pojedyncze żyrandole. Lampy wiszące centralnie nad stołem często wymagają dodatkowego uzupełnienia poprzez lampy podłogowe stojące bądź też lampy stołowe. Kiedy goście wyjdą i nie potrzebujemy już intensywnego światła, możemy przemienić salon w oazę odpoczynku i relaksu zmieniając światła na bardziej stonowane. Czasem wystarczy wyłączyć górne lampy i zapalić lampkę podłogową czy stołową. Będzie to moment, w którym możemy zaobserwować zupełne przeobrażenie salonu. O ile w pełnym świetle był pokojem gościnnym, jasnym i ożywiającym, tak po zmianie świateł stanie się czarująco nastrojowy, może nawet romantycznie intymny. Z kolei jeśli mamy ochotę na wieczorne czytanie książki lub przegląd prasy, praktycznie jest wykorzystać lampki do czytania. Lampy stołowe lub podłogowe zaprojektowane jako lampki do czytania mają właściwości ułatwiające skierowanie strumienia światła w wybrane miejsce. Wyginająca się nóżka i możliwość sterowania kloszem do zalety dobrych lampek do czytania.

lampa stołowa azzardo octopus

Jakie światło powinniśmy wybierać do kuchni? Bez wątpienia także musi być jasne i dobrze oświetlać szczególnie blat roboczy. Od tego zależy bezpieczne przygotowywanie posiłków. W kuchni sprawdza się oświetlenie punktowe. Często stosowane jest rozwiązanie polegające na zamontowaniu halogenków w obniżonym suficie, ledów w płycie meblowej. Jeżeli w naszej kuchni wydzielone jest miejsce na jadalnię ze stołem – pięknie prezentują się nowoczesne długie, proste lampy wiszące nisko nad takim stołem. Mamy wtedy pięknie oświetlone dania i przedmioty na stole. Poza posiłkami często z takiego miejsca korzystają dzieci do odrabiania lekcji pod okiem rodziców, lub sami dorośli dokańczając swoją pracę papierkową.

Są w domu miejsca, które nie potrzebują dużego natężenia światła jak na przykład sypialnia, hol, w stopniu umiarkowanym łazienka i klatka schodowa. Wybór lamp do tych pomieszczeń mimo tego jest ogromny i daje szerokie pole do popisu każdemu, kto zamierza urządzić się nietuzinkowo i niebanalnie.

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony lampy.it. Jeśli podoba Ci się ich styl, zapoznaj się z pełną ofertą sklepu:

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail